Локо (Бс) разгроми ПСФК Черноморец

0

„Локомотив“ Бургас разгроми ПСФК „Черноморец“ с 0:5 в гостуването си от 22-ри кръг на „А“ ОФГ. „Железничарите“ доминираха над съперника през цялата среща, а първото по-сериозно положение дойде в 12-та минута, когато Иван Тодоров се откъсна вляво от вратата на сините, но ударът му срещна гредата. Минути по-късно Тодоров отново се озова на стрелкова позиция, като този път не сбърка, откривайки резултата в полза на „Локомотив“. В 35-тата минута гол-шедьовър на Калоян Опнаков увеличи аванса на „Локомотив“. Изчистена топка попадна в краката на юношата на Нефтохимик, който без да му мисли много, отправи удар от близо 30 метра, пращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл.

Две минути след началото на второто полувреме, оставен сам срещу вратаря, Иван Тодоров се разписа за втори път в този мач, преодолявайки стража на символичните домакини. В 52-та минута Костадин Джамбазов вкара своето 25-то попадение за сезона, засичайки с глава центриране от ъглов удар. След малко повече от 10-тина минути Ивайло Нейчев асистира за първото попадение на Тодор Бачев с екипа на „Локомотив“. При заучено положение от корнер, Нейчев прати топката на границата на наказателното поле, а Бачев, оставен непокрит, директно стреля към вратата на „Черноморец“, отбелязвайки за крайното 0:5.