Левски загуби от Галатасарай (ГАЛЕРИЯ и ВИДЕО)

0

Левски загуби от Галатасарай в контролна среща. „Сините“ отстъпиха с 0:2. Двубоят се игра на стадион „Георги Аспарухов” пред около 3 хиляди зрители. Гостите бяха подкрепяни от агитка от 100-ина фенове. Любопитен момент с тяхно участие бе преди началото на мача, а на моменти и по време на самия двубой, когато започнаха да скандират ЦСКА. Това, разбира се, предизвика единствено иронични усмивки у „сините” фенове.

Двубоят започна в спокойно темпо, с лек превес на Левски. След равностойното начало, като от нищото Галатасарай поведе в 11-ата минута. Жосе Пескейра се озова сам срещу Йоргачевич и безпроблемно прати топката в мрежата му за 0:1. След половин час игра Роман Прохазка опита далечен изстрел, който мина над напречната греда. Гостите можеха да удвоят аванса си, но изстрел от фаул премина на сантиметри до дясната греда. В 32-ата минута футболистите на Левски имаха претенции за дузпа, за нарушение срещу Илиан Мицански. Реферът, обаче не посочи бялата точка. Галин Иванов пробва удар от дистанция, но неточно. Отново той пропиля най-добрата възможност за Левски. В 37-ата минута Иванов остана сам срещу вратаря, но стреля в него. Само в рамките на 2 минути „сините“ на два пъти можеха да възстановят равенството, след удари с глава на Галин Иванов и Илиан Мицански. В първия случай, обаче топката мина сантиметри до гредата, а във втория Гьонен улови.

През втората част Левски се активизира и натисна своя съперник. В 55-ата минута Бурабия проби отлично отляво и стреля от малък ъгъл, но топката мина до дясната греда. Божидар Краев също нанесе опасен удар по земя, но вратарят улови. В 66-ата минута Адениджи атрактивно засече от въздуха центриране отдясно, но над вратата. В ответната атака Чворович се намеси решително, предотвратявайки сигурен гол. В 69-та минута, обаче Галатасарай стигна до второ попадение. Хамит Алтинтоп получи в наказателното поле и стреля, топката се отклони в крак на „син“ защитник, излъга вратаря и влетя в мрежата. 2 минути преди края на мача Бурабия от чиста позиция пропусна да отбележи поне почетно попадение за Левски.

Състав на Левски: 29. Боян Йоргачевич, 25. Сашо Александров (ж.к.), 44. Виктор Генев (ж.к.), 2. Сърджан Лукин, 14. Веселин Минев (к), 27. Мехди Бурабия, 8. Джереми Де Нойер, 15. Роман Прохазка, 9. Илиан Мицански, 10. Галин Иванов, 11. Хеан Деса

Резерви: 21. Иван Чворович, 12. Божидар Краев, 20. Антонио Аниете, 7. Франсис Нар, 17. Бабатунде Адениджи, 16. Атанас Кабов, 24. Илия Юруков, 22. Георги Павлов

Състав на Галатасарай: Гьонен, Алтинтоп, Инан, Подолски, Линес, Гюмюс (ж.к.), Дурсун (ж.к.), Кайя, Пескейра (ж.к.), Каванда, Сариоглу

Резерви: Ишкан, Каускан, Капи, Гьониж, Кароле, Кабак, Гюней, Ватансевер