Лаптопа не работи срещу Левски

0
-
-

Левски има на пръв поглед доста лесна задача срещу Витоша на националния стадион в неделя. „Бистришките тигри“ са безспорно най-слабият отбор в Първа лига от началото на сезона и има само две спечелени точки от 15 мача, пише „Меридиан мач“. Задачата на Левски се улеснява още повече от статистическите факти от противоборството между „сините“ и треньора на Витоша Костадин Ангелов. Лаптопа, както е известен наставникът на „тигрите“, се е изправял 9 пъти срещу Левски. В тези 9 мача балансът му е катастрофален. „Сините“ са безпогрешни и имат 9 победи при голова разлика 31-7. Лаптопа е излизал срещу Левски с 6 различни отбора. Най-близо до взимане на поне частичен успех той беше през март 2009 година, когато с Ботев (Пд) загуби с 0:1 под тепетата. Левски изпусна много положения до почивката, когато водеше с 1:0. В самия край на полувремето пък защитникът на „сините“ Йордан Милиев получи втори жълт картон, което засили още повече интригата. След почивката обаче Ботев не успя да направи нищо. Накрая и вратарят Лилчо Арсов бе изгонен, а поради изчерпване на смените под рамката застана Апостол Попов.

Освен този има само още един мач, в който Левски печели сравнително трудно срещу Лаптопа. Това стана в двубоя между „сините“ и Видима-Раковски, завършил 2:1 през есента на 2011-а. Победата за гранда от София тогава донесе Сьорд Арс. Във всички останали случаи Левски печели доста убедително, дори разгромно. Изглежда, че и сега единственият шанс да им стане по-трудно е, ако подценят твърде много мача. Съотношението на силите и статистиката са изцяло в тяхна полза.

[sociallocker id=5830] Абонирайте се за канала ни в youtube , за да виждате първи всички нови видео репортажи! Благодарим! https://www.youtube.com/channel/UCet-oDsbGjmvlT8w4ZVxJtQ/ [/sociallocker]