И Гонзо не успя да спре Ераносян (ВИДЕО)

0

Силното представяне на Локомотив (Пд) под ръководството на новия си наставник Едуард Ераносян продължава. В мач от XVII кръг на Първа професионална лига „смърфовете“ се наложиха с 1:0 над водения от Георги Иванов – Гонзо Черно море. Двубоят на „Лаута“ бе наблюдаван от националния селекционер Петър Хубчев.

В първия четвърт час на срещата единственото по-интересно положение бе, когато Димо Бакалов падна в наказателното поле на Черно море. Вместо да получи ду търсейки дузпа, но получи жълт картон за симулация. В 18-ата минута Коконов остана сам срещу вратаря на Локо, но Ел Харуби успя да запази мрежата си суха. Малко по-късно Крумов получи травма, заради която бе принудително заменен от Дани Кики. Малко преди края на полувремето удар на Камбуров се отклони в ръката на футболист на гостите, но главният арбитър не посочи бялата точка. Вратарят на домакините пък трябваше да показва класа след изстрел на Бакари. Първите 45 минути приключиха с удари в аут на Коконов и Бакари.

В началните минути на втората част двата тима си размениха по един анемичен удар на Георги Илиев и Димо Бакалов, без да се получат усложнения за вратарите. Коварж трябваше да се намесва след изстрел на Луке. В 64-ата минута Камбуров изпълни добре свободен удар, но вратарят на варненци спаси. Кузма пък несполучи при удар с глава. Най-чистото положение се откри в 72-ата минута пред Камбуров. Голмайсторът на Локомотив остана сам срещу вратаря, но Коварж успя да избие изстрела му. 10 минути преди края на мача „смърфовете“ ликуваха. С основен принос за попадението на домакините бяха две от резервите. Умарбаев намери Дани Кики около границата на наказателното поле, а последният изключително премерен удар прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Коварж за 1:0. В 85-ата минута варненци по чудо не изравниха. Георги Илиев стреля, но Велковски изби буквално от голлинията. При добавката пък ударът на Даниел Георгиев премина над напречната греда. В последните секунди и Коварж се включи в атака, но и това не помогна на Черно море да избегне поражението.

Състав на Локомотив (Пд): 16. Ясин Ел Харуби, 71. Пламен Крумов (22′ – Дани Кики), 6. Кирил Котев, 5. Павел Виданов – ж.к., 14. Иван Горанов, 17. Ванчо Траянов, 23. Мигел Луке (65′ – Парвиз Умарбаев), 27. Димо Бакалов – ж.к. (87′ – Стефан Йевтоски), 10. Веселин Марчев, 19. Димитър Велковски, 11. Мартин Камбуров

Състав на Черно море: 31. Пржемисъл Коварж, 73. Ондрей Сукуп, 5. Стефан Станчев, 22. Пламен Николов, 4. Михаил Венков, 3. Даниел Георгиев (85′ – Валентин Йосков), 21. Георги Илиев, 7. Уго Секо – ж.к. (88′ – Траян Траянов), 13. Иван Коконов, 6. Александър Цветков, 9. Бакари (46′ – Марек Кузма)