Делфин вкара над 100 точки на Дунав

0
-
-

В рамките на десетина дни „Делфин” победи за втори път през новия сезон „Дунав” /Русе/. Дебют за бургаския тим направи 29- годишен американец. Това е Терънс Гриър, който води тренировки с отбора от две седмици. Новото попълнение обаче бе картотекирано едва за гостуването на „Дунав”. Гриър е играл за отбора на университета Феърли Дикинсън (NCAA). В „Делфин” американецът ще играе без пари.

След успеха с 92:67 в Бургас на 30 ноември, в мач от десетия кръг на мъжкия шампионат в „А” източна група момчетата на треньора Тодор Тончев се наложиха със 109:99 /33:23, 22:32, 29:26, 25:18/. На полувремето резултатът беше равен – 55:55. Двубоят се реши в последните две минути. Домакините намалиха пасива си до 2 точки, но бургазлии отговориха с 8 безответни точки и се поздравиха с победата.

Най-резултатен за победата на „Дунав” стана Ростислав Тончев с 34 точки, а брат му Манол Тончев добави 30. В дебютното си участие Терънс Гриър записа пълни 40 минути и отбеляза 20 точки. След победата „Делфин” заема четвърто с 12 т. от четири успеха, четири загуби и мач по-малко. На 21 декември бургаският тим гостува на втория „Шумен”.