Две титли за Бургас от държавния турнир по тенис

0
-
-

Атанас Самаров стана шампион на двойки на държавния турнир до 12 г. В Стара Загора състезателят на ТК „Черноморец” игра в тандем с Мартин Десподов /ТК 15-40/. Двамата елиминираха в драматичен финал с 4:6, 6:3, 10:6 Виктор Марков /Диана, София/ и Михаил Иванов /ТК 15-40, Сф/. По-рано на полуфинала шампионите се справиха с Никола Тодоров /ТК 15-40/ и Павел Маринов /Супер Спорт, Вн/ с 6:2, 6:0.

В полуфинала на сингъл Атанас Самаров загуби от Адрияно Дженев /Димитровград/ с 5:7, 4:6.

Още една шампионска титла на двойки отпътува за Бургас. На държавния турнир за юноши и девойки до 18

[sociallocker]

г. състезателят на ТК „Авеню” Том Гангов извоюва първото място след като на финала заедно със Станислав Митров /ТК Супер Спорт, Вн/ елиминираха представителите на ТК „Дема” – Ивайло Керемедчиев и Илиян Дробенов с 4:6, 6:4, 10:7.

До полуфинал достигна Надежда Костова от бургаския ТК „Галакси Спорт”. В тандем с Катерина Танева /Вектор Сф/ двойката обаче отстъпи с 4:6, 3:6 от Микаела Константинова /Дема/ и Симона Борисова /Стоянстрой/.

Снимка: greystonesltc.ie