Българин с вицешампионска титла по волейбол в САЩ

0
-
-

Юношата на Виктория Волей (Пловдив) Кирил Меретев стана вицешампион в Колежанското първенство на САЩ по волейбол (NCAA Championship).

23-годишният пловдивчанин и неговият тим Бригам Йънг Юнивърсити Кугърс загубиха финала от Университета Охайо с 0:3 (19:25, 20:25, 22:25) гейма.

Меретев, който е бивш юношески национал на България, игра само в третия гейм, в който „Кугърс“ бяха най-равностойни на съперника си. След ас на Меретев гостите дори поведоха с 16:15, но не успяха да стигнат до обрат в мача.

Възпитаникът на Виктория Волей (Пловдив) приключва сезона с актив от 21 мача, в които записа 18 победи и само 3 загуби.

2017 година е втората най-успешна за Кирил Меретев от 4-годишния му престой в Бригам Йънг Юнивърсити (личният рекорд в САЩ на бившия юношески национал е от 2015 година).

Източник и снимка: victoriavolley.eu