Ботев (Пд) завърши победно годината в мач с 5 гола (ВИДЕО)

0

Ботев (Пловдив) завърши годината с победа. „Канарчетата“ се наложиха като домакини на Пирин (Благоевград) с 3:2. Двубоят в Коматево бе от XIX кръг на Първа професионална лига.

Двубоят започна с по-активна игра на домакините. В 11-ата минута груба грешка на Румен Сандев можеше да

[sociallocker id=5830]

доведе до гол за Ботев, но в крайна сметка Костов успя да изчисти пред погледа на Жоао Пауло. В 19-ата минута португалецът бе спънат в наказателното поле от Румен Сандев, за което съдията отсъди дузпа. 120 секунди по-късно Тодор Неделев бе безпогрешен от бялата точка за 1:0. Само 4 минути бяха необходими на гостите, за да възстановят равенството.  Меледже сгреши, пред наказателното поле, Станислав Костов отне топката и с плътен удар я прати в долния десен ъгъл за 1:1. 180 секунди след след това, „канарчетата“ успяха отново да излязат напред в резултата. Омар Косоко и Жоао Пауло направиха хубаво двойно и първият с удар от точката за изпълнение на дузпа отбеляза за 2:1. В даденото от съдията продължение на полувремето настъпи най-спорната ситуация. Радослав Терзиев не успя да изчисти добре центриране отдясно и игра с ръка в собственото си наказателно поле. Георги Давидов обаче прецени, че това не е било умишлено и не отсъди 11-метров наказателен удар.

Втората част започна с хубав удар на Неделев, отразен от Костов. В 53-ата минута Пирин имаше отлична възможност да изравни. Димитър Благов засече с глава центриране в наказателното поле, но топката не намери очертанията на вратата. В 62-ата минута Ботев предреши крайния изход на срещата. Крум Стоянов центрира отляво. Жоао Пауло овладя в наказателното поле и с прецизен изстрел прати топката за трети път в мрежата на Костов. Даниел Младенов пробва да намали със задна ножица, но Серкан Юсеин изби. В заключителните секунди Станислав Костов отбеляза красиво попадение, пращайки топката в горния десен ъгъл на Георгиев. По този начин той оформи крайното 3:2 за Ботев (Пд).

Състав на Ботев (Пд): Георги Георгиев, Крум Стоянов, Радослав Терзиев, Кристиан Димитров, Цветомир Панов, Серкан Юсеин (80′ – Иван Кирев), Меледже Омнебес, Тодор Неделев (89′ – Кристиан Добрев), Милко Георгиев, Жоао Пауло, Омар Косоко (71′ – Наско Милев)

Резерви: Павел Петков, Атанас Ташолов, Кристиан Добрев, Иван Кирев, Атанас Пашалиев, Петър Чалъков, Наско Милев

Състав на Пирин: Красимир Костов, Костадин Ничев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Кристиян Кощрна, Орлин Старокин – ж.к., Юлиян Попев (74′ – Антон Костадинов), Тодор Траянов (46′ – Димитър Благов), Даниел Младенов, Тони Тасев (54′ – Кирил Грозданов), Станислав Костов – ж.к.

Резерви: Георги Аргилашки, Александре Ханс, Димитър Благов, Антон Костадинов, Венцислав Бенгюзов, Владислав Златинов, Кирил Грозданов