Безумен ЦСКА падна от Локо Пд

0

ЦСКА-София загуби с 0 -1 от Локомотив (Пловдив) в мач от XII кръг на Първа професионална лига. Двубоят се проведе пред празните трибуни на ст. „Българска армия“. Както е известно „армейците“ бяха наказани с една среща при закрити врата, заради изцепките на феновете си по време на дербито с Левски.Двубоят на „Армията“ не започна с очаквания мощен домакински натиск, дори нещо повече – в десетата минута Локомотив стигна до гол! Дани Кики получи топката отдясно, а след това напредна, навлезе в наказателното поле и с плътен удар вкара за 0-1. Последва сериозна активизация на червените и пред вратата на пловдивчани започна да става напечено. В 17-ата минута Станислав Манолев центрира в наказателното поле, там Давид Симао игра с глава, но стражът на гостите спаси. Малко по-късно Диого Виана се отчете с много коварен удар от средна дистанция, но Ел Харуби отново бе на мястото си. В 31-ата минута вратарят на смърфовете се намеси решаващо и след далечен изстрел на Манолев. Две минути преди почивката пък Арсенио Нунеш пробва мерника си от около 18 метра, но Ел Харуби спаси и този удар.
През втората част канонадата продължи, но до гол не се стигна. ЦСКА нанесе сигурно над 20 удара към вратата на гостите, но без резултат. Така домакините загубиха по безумен начин този мач.

ЦСКА-СОФИЯ – ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 0-1
0-1 Кики (10.)

СЪСТАВИ

ЦСКА-София – 30. Конов, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 5. Перез, 11. Манолев, 6. Пинто, 17. Симао, 7. Виана, 9. Йорданов, 21. Руи Педро, 10. Нунеш
Треньор – Едуард Йорданеску

Локомотив – 16. Ел Харуби, 71. Крумов, 6. Котев, 5. Виданов, 14. Горанов, 17. Траянов, 18. Райнов, 9. Кики, 11. Камбуров, 27. Бакалов, 13. Райков
Треньор – Христо Колев

Съдия – Георги Димитров
Стадион – „Българска Армия“, София
________________________________________
Акценти:

10.
Гол за Локомотив! Дани Кики получи топката по дясното крило, напредна, навлезе в наказателното поле, финтира Перез и с плътен удар по земя не остави шансове на Конов.

17. Манолев центрира в наказателното поле, там Нунеш се размина с топката, но тя попадна в Симао, който стреля от близо, но Ел Харуби спаси.

24. Страхотен удар на Виана, той насочи топката точно под напречната греда, но Ел Харуби скочи и с една ръка изби.

31. Манолев стреля от дистанция, топката описа дъга и се насочи точно под гредата, но Ел Харуби внимаваше и изби в корнер.

43. Изстрел на Арсенио Нунеш от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите се намеси стабилно.

51. Манолев изпълни майсторски пряк свободен удар, като насочи топката в долния десен ъгъл, но Ел Харуби с една ръка успя да спаси.

67. Котев направи важно изчистване, след като Ел-Харуби се размина с топката при удар на Нунеш.

89. Десподов изпълни пряк свободен удар по страхотен начин, но прати покрай вратата. Каква възможност за домакините.