Байерн се издъни и след уволнението на Анчелоти

0

Байерн се издъни в първия мач под ръководството на временния наставник Вили Саньол, който наследи на поста уволнения Карло Анчелоти, на когото преди това бе асистент. Баварците поведоха с 2:0 и завършиха 2:2 при визитата си на Херта в мач от седмия кръг на германската Бундеслига.

Гостите от Мюнхен поведоха в 10-ата минута, когато Жером Боатенг центрира, а колегата му в центъра на отбраната Матс Хумелс се разписа с глава. До края на първата част не паднаха други попадения.

В 49-ата минута Корентен Толисо центрира и Роберт Левандовски се пребори за топката с Щарк пред наказателното поле на домакините, след което вкара за 0:2. Само две минути по-късно словакът Онджей Дуда вкара първия си гол за сезона след асистенция на Харагучи и намали на 1:2.

В 56-ата минута Рекик центрира от пряк свободен удар, а Саломон Калун разстреля вратаря Свен Улрайх за 2:2. Баварците имаха инициативата до края на срещата, но не действаха като сплотен отбор и напълно заслужено си тръгнаха само с точка от Берлин.

След равенството Херта е на десето място с 9 точки, а Байерн е втори с 14 точки и на 5 зад лидера Борусия (Дортмунд).