Звездата на ЦСКА 1948 вкарва по гол на час

0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

ЦСКА 1948 поведе във временното класиране на Първа лига след трудния успех с 1:0 при гостуването на Арда. Победата бе четвърта за отбора на Любослав Пенев, който има и 2 равенства, като не е допускал поражение в първенството. Днес отборът може да бъде свален от върха от Локо Пд.

Точен за успеха в Кърджали бе националът Ивайло Чочев, който реализира дузпа през първото полувреме. Това бе седмият гол на халфа от началото на кампанията. Той е лидер в класирането на реализаторите. Чочев е бил на терена в 5 мача. В тях е престоял точно 450 минути, което означава, че вкарва гол на всеки 64. Това е отличен показател за полузащитник. Както е тръгнало, той ще направи най-резултатния си сезон. Най-доброто му постижение е от миналата кампания – 13 попадения в 30 срещи. През сезон 2013/14 той вкара 7 гола за ЦСКА в 35 срещи.

Три от попаденията на Чочев са от дузпи. По този показател ЦСКА 1948 също е на върха (б.а. – след изиграването на петъчните и съботните мачове) в подреждането. През миналата кампания тимът получи право 9 пъти да стреля от бялата точка в 32 срещи.

ЦСКА 1948 все повече се превръща в зависим от представянето на Чочев и фланговия нападател Георги Русев. Именно последният изработи дузпата в Кърджали. Русев има 4 гола от началото на кампанията. Именно той и Чочев са реализирали всички попадения на тима.

На „Арена Арда“ първия си мач като титуляр изигра бразилският защитник Хелитон. Дебют записа халфът Парвиз Умарбаев. Бившият играч на Локо Пд се появи на терена през второто полувреме./ „Тема спорт“