Звездата на Торино, Белоти с фантастично попадение

Belotti

Отборът на Торино се поздрави с изстрадана, но много сладка и ценна победа с 3:2 като домакин срещу Сасуоло в мач от от 36-ия кръг на Серия “А”. За Сасуоло мачът нямаше кой знае какво значение, но “биковете” се борят за място в европейските клубни турнири, като дори имат шансове, макар и малки, да финишират в Топ 4. Голямата звезда на Торино Андреа Белоти бе героят за домакините, въпреки че пропусна дузпа през първото полувреме. Той обаче реализира две попадения през втората част (56, 82), като победният му гол за 3:2 бе просто фантастичен. Другото попадение за торинци бе дело на Симоне Дзадза (81), а за Сасуоло точни бяха бившият футболист на Левски Мехди Бурабия (27) и Пол Лирола (71). Бурабия получи червен картон минутка след гола си и гостите трябваше да играят повече от час с 10 души. След тази победа Торино заема шесто място в класирането с 60 точки. С 62 на петата позиция е Милан, а четвърти към момента с 63 точки е Интер, но “нерадзурите” имат наглед лек домакински мач срещу Киево в понеделник. Сасуоло е 10-и с 42 точки. “Биковете” от Торино пропиляха идеален шанс да излязат напред в резултата още в 17-ата минута, когато Андреа Белоти пропусна дузпа. Реферът Пиеро Джакомели посочи бялата точка за непозволено действие на Франческо Манянели. В следващите минути в главно действащо лице на терена се превърна бившият играч на Левски Мехди Бурабия. Мароканският халф на “неровердите” от Сасуоло първо отбеляза хубав гол в 27-ата минута с прецизен далечен удар по земя, като изпрати топката в долния десен ъгъл на Салваторе Сиригу. Само минута по-късно обаче Бурабия получи втори жълт, съответно червен картон, с което остави гостите с човек по-малко. В 56-ата минута Торино изравни резултата с гол на Белоти, който се реваншира за пропуска си от бялата точка по-рано в мача. Белоти опъна мрежата на Сасуоло почти от голлинията след асистенция на ветерана Лоренцо Де Силвестри. Опасностите пред вратата на Сасуоло следваха една след друга, но в 71-ата минута “неровердите” попариха торинци с гол за 1:2. Негов автор стана Пол Лирола, който изпрати топката във вратата по атрактивен начин с пета. Домакините все пак се пребориха за победата, благодарение на два светкавични гола. В 81-ата минута резервата Симоне Дзадза изравни за 2:2, след като бе оставен съвсем сам в наказателното поле на Сасуоло от отбраната на гостите и “простреля” стража Андреа Консили. Секунди по-късно Белоти сътвори истински шедьовър. Той вкара изключително красив гол със задна ножица след центриране на Де Силвестри отдясно и това попадение може да се окаже с огромна стойност в края на сезона.