Звездата на Ботев (Пд) на обстойни прегледи! Виси за Черно море

0

Спортно-техническият щаб на Ботев Пловдив взе решение да изпрати на обстойни прегледи звездата на тима Тодор Неделев, пише „Тема спорт“. Националът тренира наравно със съотборниците си вчера. Въпреки това участието му в следващия двубой срещу Черно море е под въпрос.

Неделев получи неразположение в края на световната квалификация на България срещу Швейцария (0:4). Той се хвана за главата и трябваше да му бъде оказвана лекарска помощ като му бе дадено да вдиша и амоняк. Все пак очакванията са Неделев да получи разрешение да играе срещу Черно море. Сблъсъкът с варненци е утре в Коматево. Той започва в 15:15 часа.

Жълто-черните са на трето място в класирането, като имат аванс от 3 точки пред варненци.

Без оплаквания са другите национали на Ботев Пловдив. Па Конате бе в групата на Гвинея за двете световни квалификации срещу Гвинея-Бисау и Мароко. В първия мач тимът му завърши наравно 0:0, а във втората среща допусна поражение с 0:3. Атанас Чернев стартира като титуляр в двата мача на младежкия национален отбор на България от европейските квалификации. При гостуването на Холандия (1:3) защитникът бе на терена през всичките 90 минути, а при домакинското равенство срещу Молдова (0:0) бе заменен в 70-ата минута.