Зрелищно равенство между Монтана и Арда

0
-
-

Монтана и Арда направиха зрелищно равенство 3:3 в мача от първия кръг на efbet Лига, който се игра на стадион „Огоста“. Арда поведе с 2:0 и се оттегли с тази преднина на полувремето. След това воденият от Никола Спасов отбор успя да обърне развоя и да поведе с 3:2, а в 90-ата минута автогол коства победата на домакините.

Мачът започна с превъзходството на Монтана. Божидар Балджийски отправи първия удар в срещата в 5-ата минута, но той не беше точен. Сергей Георгиев се озова на добра позиция в наказателното поле на Арда в 6-ата минута и стреля, но ударът му бе блокиран. Минута по-късно вратарят на Арда Васил Симеонов за малко не си отбеляза автогол. Върната към него топка мина под крака му и само късметът го спаси от това тя да попадне във вратата, след като кълбото премина малко встрани.

Арда създаде първата по-опасна ситуация пред вратата на домакините в 17-ата минута. Спас Делев финтира Валери Христов, след което центрира за Радослав Василев. Капитанът на гостите обаче стреля с глава високо над гредата.

Монтана пропусна идеална възможност да поведе в резултата в 20-ата минута, когато Валери Христов центрира в наказателното поле на Арда, където Николай Цветков бе оставен непокрит и стреля с глава, но неточно в аут.

В 24-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле на Арда, като Сергей Георгиев не успя да нанесе завършващ удар. Емил Мартинов изчисти топката, с което организира отлична контраатака за гостите. Спас Делев овладя избитата топка, след което преодоля един играч на Монтана, навлезе в наказателното поле на домакините, но вместо да стреля реши да търси Радослав Василев, а Иван Михов внимаваше и изчисти топката.

Тони Тасев центрира в наказателното поле на Арда в 31-ата минута, след което Владимир Айтов стреля с глава, но неточно в аут.

Арда поведе в резултата в 33-ата минута. Емил Мартинов пусна отличен извеждащ пас към Милен Желев, който изскочи сам срещу Марин Орлинов и прати топката във вратата му.

Само минута по-късно Арда удвои своята преднина. Александър Георгиев подаде към Светослав Ковачев, който стреля от границата на наказателното поле на Монтана, след което се получи рикошет в крака на Борислав Балджийски и топката влетя във вратата на Орлинов.

Монтана успя да намали своя пасив в 48-ата минута. Тони Тасев стреля от фаул, получи се рикошет в стената и топката попадна в Сергей Георгиев. Той стреля, но след нов рикошет топката се озова в Преслав Петров, който отблизо не пропусна да се разпише в опразнената врата.

Монтана успя да изравни резултата в 49-ата минута. Николай Цветков събра трима играчи на Арда около себе си, след което изведе Борислав Балджийски сам срещу вратаря на Арда и той вкара за 2:2.

Монтана отбеляза трети гол чрез Николай Минков в 51-ата минута, но попадението правилно не бе зачетено заради засада.

Николай Минков отправи хубав далечен удар в 81-ата минута, но Васил Симеонов плонжира и успя да избие топката в корнер.

Монтана осъществи пълен обрат в мача в 82-ата минута. След центриране в наказателното поле на Арда, Петко Ганев не успя да изчисти добре топката с глава и я изпрати в краката на непокрития Владимир Айтов, който с диагонален удар я вкара в долния ляв ъгъл на вратата на Симеонов за 3:2.

Деян Лозев центрира в наказателното поле на Монтана в 85-ата минута, след което Румен Руменов стреля с глава, но неточно в аут.

В 90-ата минута Спас Делев центрира в наказателното поле на Монтана, където Преслав Петров си отбеляза нелеп автогол, пращайки топката във вратата на Орлинов.

Арда можеше да стигне до победата в третата минута на добавеното време на срещата. Деян Лозев центрира в наказателното поле на Монтана, топката мина между краката на Спас Делев и се озова в Радослав Василев, който успя да я обработи и да стреля, но неточно в аут.

В следващия кръг Арда е домакин на Левски, а Монтана гостува на Царско село.