0
Снимка: cska1948.bg
-
-

ЦСКА 1948 победи северномакедонския Борец (Велес) на терените в Алания с 4:3. По молба на Борец двубоят започна с няколко минути закъснение.

Първата опасност дойде в 4-ата минута, когато Марио Топузов центрира отляво към близката греда, където Галин Иванов засече с глава. Кълбото обаче излезе в аут. 2 минути по-късно Борец успя да поведе. След силно изритана топка напред Даниел Наумов и Лазар Марин не се разбраха кой да изчисти. Така нападателят Гьоргьевик безпроблемно отправи удар и вкара на празна врата.
Минута по-късно северномакедонците удариха за втори път. В буквално следващата си атака българският тим отново не бе стабилен в защита и позволи на Мамадзаде да стреля от около 25-26 метра. След страхотно изпълнение полузащитникът покачи до 0:2 за Борец.

Все пак родният тим успя да върна едно попадение. В 10-ата минута Георги Русев проби добре отдясно и пусна успоредно центриране по земя, което бе засечено от Марио Топузов. Седмицата на “червените” не изпита затруднения и отбеляза за 1:2.
В 18-ата минута ЦСКА 1948 успя да върне равенството. Георги Русев направи няколко финта отляво и отправи топовен изстрел от далечно разстояние, който остави вратаря Алцевски безпомощен – 2:2.

Радостта на “червените” обаче не трая много, след като само 120 секунди поредна груба грешка в защитата доведе до ново попадение в тяхната врата. Ефтимов центрира опасно отляво, а топката удари Венцислав Василев, който обаче не успя да изчисти. Така Горе Горгиев се оказа най-съобразителен и от нялко сантиметра вкара топката във вратата на българите за 2:3.

Лошите новини за строличният тим продължиха и през следващите минути. В 25-ата разправа на терена, породена от грубо нарушение на Венцислав Василев, доведе до това съдията да изгони с директен червен картон българския защитник, който бе и в основата на последвалия скандал. На негово място влезе Димитър Пиргов и така двата тима останаха с по 11 души на терена.

В 34-ата минута най-активният за ЦСКА 1948 на терена Георги Русев пропусна да направи резултата 3:3. Марио Топузов центрира отляво към далечната греда, а там десятката на българският тим опита атрактивно да отиграе със странична ножица. За негово съжаление обаче топката се отклони в страничния стълб и излезе в аут. Секунди по-късно отново Русев пусна с пета извеждащо подаване към Галин Иванов, който намери Топузов, но вратарят успя да улови.

Натискът на столичният тим даде резултат в 42-ата минута. Тогава след нова добра акция отляво Георги Русев отправи хубав диагонален удар, с който успя да върне равенството в мача – 3:3.

Само няколко секунди по-късно отново десятката в тима на Ники Киров нахлу опасно в наказателното поле и бе спънат от защитник в бяло. Така ЦСКА 1948 получи правото да изпълни дузпа, а именно Русев се нагърби с изпълнението от бялата точка. След точно изпълнен наказателен удар резултатът бе покачен до зрелищното 4:3, а крилото на столичния тим реализира своя хеттрик.

Второто полувреме започна с натиск на българите. В 46-ата минута Ангел Бастунов засече центриране с глава, но неточно. Малко по-късно Русев изведе с пета Лазар Марин, който излезе на чиста позиция сам срещу вратаря на Борец. Ударът му обаче бе спасен от стража.

В следващите минути темпото поспадна, а ситуациите не бяха толкова опасни. В 68-ата минута Климентов отправи опасно центриране, което наложи на вратаря на северномакедонците да избива кълбото. 4 минути по-късно влезлият като резерва Реян Даскалов стреля от дистанция, но отново ударът бе уловен от вратаря. Малко по-късно Чочев също шутира опасно с левия крак, но в аут.