Жорди Гомес носи първа победа на Левски в контролите (ВИДЕО)

0
49T1382

Отборът на Левски стартира с разгромното 4:0 контролите през това лято. „Сините“ разбиха Хебър (Пазарджик) на стадион „Георги Бенковски“ пред хиляди зрители. Опитният Жорди Гомес беше над всички в първата проверка, след като вкара два гола и асистира за другите два. Испанецът откри головата сметка на столичани през сезон 2018/2019 година с гол в 18-ата минута, след което оформи крайния резултат в 72-ата минута. Между тези попадения Сержиу Буш (21) и Давид Яблонски (66) също се разписаха, а бившият играч на Уигън подаде и на двамата.

Двубоят в Пазарджик се игра в две полувремена по 40 минути, тъй като и двата тима са на едва няколко дни подготовка. 26-кратните шампионите стартираха подготовката си на 14-ти юни, докато домакините едва преди два дни. Дебют за гранда направи Давиде Мариани, но новият вратар Мартин Полачек не взе участие в мача.