0
zhitnitsa
-
-

Житница победи с 3:1 ФК Труд в домакински мач от 7 кръг на „А“ ОФГ Пловдив – втора фаза, втора група.

Гостите поведоха в 30-та минута след автогол на Иван Гайдаджийски. Преди това домакините направиха няколко сериозни пропуски. Житница изравни в 32-та минута след добра комбинация между Цветан Павлов и Петър Кундурджийски, като последният се разписа за пореден път. Малко след това съдията изгони за втори жълт картон Алиберт Коджаали от състава на Труд. Второто полувреме гостите се окопаха в защита, но въпреки това Найден Терзийски направи в 70-та минута 2:1, а Петьо Бунтов в 75-та оформи крайното 3:1.

Житница е лидер в класирането на втора група с 15 точки. След седмица тимът на Венцислав Павлов гостува на Раковски.