Житница с важна победа над Маноле

0
zhitnitsa

Житница надигра Марица (Маноле) с 4:1 в директен мач за топ 3 и ще играе в първата шестица във втората фаза на “А” ОФГ. Двубоят от последния редовен кръг на първата фаза в първа група се игра в събота на стадиона в Житница.

Домакините не оставиха съмнение в превъзходството си и записаха 12-та шампионатна победа. Найден Терзийски от фаул в 30-та минута откри резултата. Гостите си вкараха автогол при една ситуация в 50-та минута. Кундурджийски оформи класиката след асистенция на Найден Терзийски, а Иван Гайдаджийски покачи на 4:0 след красива атака, като по учебник. В 85-та минута играещият треньор на тима от Маноле Стайко Славчев вкара с глава почетното попадение и оформи крайното 4:1.

Житница завършва първата фаза на шампионата в “А” ОФГ на 3-то място с 37 точки, колкото има и втория Спартак (Болярци). Лидер е Дълго поле с 40, като тези три отбора се класират за първата шестица във втората фаза на “А” ОФГ.Марица (Маноле) завършва първата фаза с 32 точки и ще мери сили с отборите от втората шестица.