2
pomorie lokomotiv gorna orqhovica 1
-
-

Главният съдия Владимир Вълков и неговият помощник Георги Стамболджиев, които опорочиха мача между Етър и ЦСКА-София, ще бъдат строго санкционирани от съдийската комисия. Само преди няколко дни ръководството на БФС излезе с остра позиция срещу представянето на българските съдии от началото на сезона и предупреди, че родните рефери ще трябва да понесат сериозни наказания, ако не вдигнат нивото на представянето си. Те обаче побързаха да оплескат работата.

Именно заради безобразията на някои арбитри, взели връх на мача в Търново, комисията обяви свикването на извънредно заседание на 8 октомври. На него се очаква най-строга санкция да получи страничният рефер Стамболджиев, който пусна изравнителен гол от засада на „армейците“ в края на мача.

Главният арбитър Вълков пък на няколко пъти не успя да се справи с нервните изблици на играчите и да даде картони. Не е необходимо да сме дипломирани психолози, за да предположим, че паниката от това фаворитът да не изпусне точки е завладял съзнанието му и след шестте минути продължение, даде още почти толкова допълнително.