Здравко Димитров със загуба в Турция

0
zdravko dimitrov

Сакарияспор претърпя второ поредно поражение във второто ниво на Турция за 2024 година, след като отстъпи с 1:3 като гост от Генчлирбирлиги. Българинът Здравко Димитров се появи от резервната скамейка за тима от Сакария в 83-ата минута, когато замени Кабонго Касонго.

След поражението Сакарияспор остава на 6-то място във второто ниво на Турция с актив от 32 точки, докато Генчлербирлиги е на 7-а позиция с точка по-малко от днешния си съперник.

Сакарияспор успя да поведе в 56-ата минута, когато Одисе Роши даде аванс на гостите. Домакините от столицата Анкара успяха обаче бързо да изравнят, след като Аяс Аосман бе точен от дузпа в 64-ата минута.

Сакарияспор остана с човек по-малко на терена в 68-ата минута, когато Хасан Кълъч получи директен червен картон. Това даде резултат и в 75-ата минута Генчлербирлиги осъществи пълния обрат след гол на Ясин Гюрелер. Гол на Мустафа Ятабаре в 82-рата минута пък сложи окончателно точката на спора и домакините от Анкара се поздравиха с крайния успех.