Защо Кабаков се издъни в Разград?

0
-
-

В събота Лудогорец разгроми Ботев Враца с 8:1 в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Разградчани бяха пълни господари на терена от началото до самия край на двубоя. Още в първите минути домакините създадоха доста положения, но не успяваха да отбележат попадение във вратата на Красимир Костов. Така се стигна до 26-ата минута, когато на сцената излезе Георги Кабаков. Тогава Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар и прати топката в стената, а след рикошета Аслак фон Витри не успя да продължи с глава в наказателното поле и кълбото мина встрани от вратата . Главният съдия Никола Попов правилно посочи, че играта трябва да бъде подновена с аут. Но реферът получи сигнал от колегите си, които отговарят за ВАР системата Георги Кабаков и Мартин Маргаритов, че в ситуацията при удара на Десподов топката е срещнала ръката на Том Рапнуи. На повторенията ясно се видя, че положението не е от тези, за които ВАР трябва да сигнализира. Но не така мислеше Кабаков, който накара Никола Попов да прегледа ситуацията, чрез което му подсказа, че трябва да се отсъди дузпа. Главният съдия точно това и направи. Уважи мнението на Кабаков и посочи бялата точка. Кирил Десподов откри резултата, а след това Красимир Костов трябваше още седем пъти да вади кълбото от мрежата си.

Лудогорец показа, че е с няколко класи над съперника си, но кому бе нужна излагацията на Кабаков. Защо трябва да се стига до такива ситуации, в които съдиите сами си правят лоша услуга. Натягането на Кабаков бе напълно излишно. Реферът сам се компрометира без дори да има нужда!