Защитник закопа Черно море, Арда не убеди, но ще играе в Лигата на конференциите

0

Арда спечели с 1:0 срещу Черно море плейофа за Лигата на конференциите. Единственият гол в мача отбеляза Иван Коконов още в 18-ата минута. Домакините не убедиха с представянето си, че заслужават повече от техния съперник да се класират за евротурнирите. Арда отправи едва два точни удара по посока на вратата на Черно море, срещу 7 точни на „моряците“. Защитникът Цветомир Панов носи основна вина за провала на Черно море, тъй като изпусна Коконов при гола, направи дузпа за Арда и бе изгонен за втори жълт картон.

Черно море започна силно мача и можеше да поведе още в 6-ата минута, когато Леандро Андраде, който навлезе в наказателното поле на Арда и стреля, но Иван Караджов спаси.

Арда поведе с първата си ситуация пред вратата на Черно море и с първия си удар по посока на вратата на Георги Георгиев. В 18-ата минута Спас Делев подаде към Тонислав Йорданов, който центрира в наказателното поле на „моряците“, където Цветомир Панов увисна, а Иван Коконов с диагонален удар вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Георгиев.

Черно море направи много сериозен пропуск в 27-ата минута, когато Илиан Илиев комбинира с Родриго Енрике, който стреля от дъгата, но Иван Караджов плонжира и спаси.

Четири минути по-късно Илиан Илиев отправи удар от средна дистанция, но Иван Караджов спаси.

Виктор Попов направи добър пробив в 44-ата минута, който завърши с разочароващ удар в аут.

Васил Панайотов стреля от границата на наказателното поле на Арда, но слабо и право в ръцете на Иван Караджов.

Спас Делев центрира в наказателното поле на Черно море в 72-ата минута, след което Тонислав Йорданов стреля с глава, а топката срещна дясната ръка на Цветомир Панов, която бе отстрани на тялото му. Съдията Станислав Тодоров свири дузпа за Арда и изгони Панов с втори жълт картон.

Тонислав Йорданов изпълни дузпата, стреляйки в долния десен ъгъл, но Георги Георгиев плонжира и спаси.

В заключителните минути на срещата Арда започна да бави всячески играта. Иван Караджов не получи топка, с която да изпълни удар от вратата и се наложи наставникът на „моряците“ Илиан Илиев да изтича сериозно разстояние по тъчлинията и да подаде топка на стража.

Арда също завърши мача в намален състав, след като Алекс Петков бе изгонен за втори жълт картон в третата минута на добавеното време на мача. Петков фаулира Исмаил Иса, който изскачаше сам срещу Иван Караджов.

В следващата ситуация Васил Панайотов стреля, но Караджов спаси.

По този начин Арда Кърджали се класира за Лигата на конференциите и написа историята, класирайки се за първи път за европейските клубни турнири.