Заря развали добра „червена“ серия! Ето кои са маратонците на отбора

0
-
-

Във второ поредно свое участие в груповата фаза на международните турнири ЦСКА-София не съумява да отбележи попадение в първите си две домакинства. През изминалата кампания червените не намериха път към вратите на Клуж (0:2) и Йънг Бойс (0:1), а тази година това се повтори срещу сходни като класа тимове – Бодьо/Глимт (0:0) и Заря Луганск (0:1).

Заря Луганск прекрати серията на червените от 5 европейски домакинства без загуба – срещу Рома (3:1), Лиепая (0:0), Осиек (4:2), Виктория Пилзен (3:0) и Бодьо/Глимт (0:0). Преди двубоя на „Васил Левски“ пък украинците имаха 5 поредни поражения в евротурнирите.

И третият двубой с българско участие, ръководен от австрийския съдия Мануел Шютенгрубер, завърши с поражение за родния представител. Преди това Лудогорец загуби от Жалгирис с 1:2 през 2017-а и от МОЛ Фехервар с 0:1 през 2018 година, като тогава Мисиджан бе изгонен. Срещу Заря пък червен картон получи Тибо Вион, като той се превърна в петия футболист, отстранен от игра от Шютенгрубер, в последните 10 двубоя, които австриецът е свирил.

Срещата със Заря бе петата през тази европейска кампания, в която ЦСКА-София не успя да се разпише. Преди това същото се случи два пъти срещу Лиепая (по 0:0), при гостуването на Пилзен (0:2) и домакинството на Бодьо (0:0).

Шестима футболисти на ЦСКА-София са участвали във всички 9 мача в еврокампанията на тима – Йомов, Турицов, Кери, Мазику, Матей и Бусато, като последните трима са били на терена във всички 870 игрови минути (б.а. – на два пъти отборът игра продължения). Карло Мухар също не е пропуснал нито минута, откакто бе картотекиран – 270 срещу Рома, Бодьо и Заря.

Срещу украинците Яник Вилдсхут изигра 16-ия си официален мач с червената фланелка. Нидерландецът обаче все още чака дебютното си попадение.

Стойчо Младенов продължава да не се възползва от правото си на пет смени в европейските клубни турнири. Срещу Заря той включи в игра от пейката четирима футболисти./ „Тема спорт“