Заради COVID-19 -Марица с юношите падна от Борислав за Купата

0
-
-

“Марица” загуби с 2:3 от “Борислав” (Първомай) в среща от първи кръг от областния етап в турнира за Купата на АФЛ. “Жълто-сините” играха с юноши младша и старша възраст с три изключения – опитният Красимир Иванов, както и младите Иван Мицев и Александър Праматаров. Както е известно доста от титулярите са с COVID-19. В двубоя бяха отсъдени общо 3 дузпи, като последната бе дълбоко в добавеното време.

Срещата започна двуостро, а двата отбора си размениха по едно положение в началните минути. Още в 10-та минута гостите откриха от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Алекс Манов срещу противников състезател. Васил Колев реализира от бялата точка. 16 минути по-късно бе отсъдена нова дузпа. Иван Мицев изпълни чудесно и изравни.

Иван Мицев бе близо до втори гол за “Марица”, след като отправи хубав фалцов удар в горния ляв ъгъл на вратата на гостите, но топката облиза гредата и излезе в аут през второто полувреме. В 65-та минута гостите стигнаха до втори гол. “Марица” върна бързо попадението. В 71-та минута Златко Палийски центрира чудесно от фланга и Александър Параматаров с воле от границата на наказателното поле изравни за втори път – 2:2. Защитата на домакините устояваше на първомайските атаки, но в 4-та минута на продължението бе отсъдена нова дузпа в полза на гостите. Тя бе реализрана от резервния страж на тима Янко Шинпаков.