Започнахме отлично Лигата! Бихме Словения (ВИДЕО)

0
balgariq sloveniq
Снимка: lap.bg

България победи с 2:1 Словения като гост и започна по убедителен начин новия турнир за Лигата на нациите.

Двубоят стартира ударно за селекцията на Хубси, която след по-малко от 130 секунди, вече водеше. Точен беше Божидар Краев с плътен изстрел от около 22 метра. Играчът на Мидтиланд получи подаване на Десподов, което мина през краката на Кърхин,  след което прати топката в десния долен ъгъл на Белец. Това е първи гол за футболиста с №12 за България, в петия му двубой.

Последваха няколко опасни атаки на домакините, които стреснаха родната защита, но без да се стига до опасен удар във вратата на Пламен Илиев.

„Лъвовете“, които добре затваряха пространствата, пък на контраатака пропуснаха да удвоят, най-вече бъркайки в последното подаване.

В 34-ата минута Краев реши да стреля, а не да подава, когато нахлу отдясно в наказателното поле. Няколко минути по-късно домакините стигнаха до изравнително попадение, което дойде след удар с глава на Зайц. Халфът на Емполи прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на Илиев, след като стреля между Костадинов и Чорбаджийски. За съжаление на „лъвовете“ попадението дойде с първия точен удар в нашата врата.

Попадението стресна играчите на Хубчев, който до края на първата част сбъркаха доста топки.

На почивката в игра влезе Ангел Лясков, който замени получилия травма Васил Божиков. Това е дебют за младия футболист на ЦСКА-София.

В 52-ата минута Пламен Илиев с отличен рефлекс запази вратата си. Стражът изби с една ръка в корнер удар на Ясмин Къртич. Славчев и Кърхин получиха картони, а родните национали започнаха отново да играят по-напред. Така в 58-ата минута България поведе за втори път в този мач, а голмайсторът отново се казваше Божидар Краев. Юношата на Левски беше изведен с отлично подаване от Ивелин Попов вратарят Белец се хвърли в неговите крака, за да избие топката, но тя рикошира в Краев, който остана сам пред празната врата и вкара своя втори гол за представителния тим на България.

Попадението върна увереността на българите, а Тодор Неделев демонстрира отлична техника и поглед върху играта в 60-ата минута, когато изведе майсторски Десподов. Бързакът беше фаулиран на границата на наказателното поле, а ударът от фаул на Попов мина високо над вратата.

Последва грешка на звездата на Ботев (Пловдив), но Илиев спаси в 65-ата минута.
Роман Безяк влезе на мястото на Кърхин, а словенците натиснаха. Славчев отвърна с удар над гредата. Тим Матавж се появи в игра на мястото на Шпорар.

Героят за българите Краев излезе след удар с противников футболист, като беше заменен от Мартин Райнов.

Домакините натиснаха, като Илиев два пъти спря Матавж. Деветката на домакините стреля опасно, но вратарят спаси със сетни усилия. Минута по-късно стражът излезе извън наказателното поле и спря отново Матаж, който се бе откъснал от засадата.

В крайна сметка България победи и започна отлично в турнира.