Загорчич препъна Стойчо

0
-
-

ЦСКА-София завърши наравно със  Славия и загуби първи точки  в първенството. Срещата започна с високо темпо, като и двата отбора действаха агресивно.

Четвърт час след началото на мача белите като по чудо не откриха резултата. Те организираха ефектна атака отляво, която завърши с два опасни изстрела от близка дистанция. Първо Бусато спаси, а след това след рикошет в крак на червен бранител топката излизе на сантиметри покрай лявата греда.

В 19-ата минута Кери стреля отдалеч, Вуцов изби, Йомов овладя отдясно и пусна великолепно прострелно центриране, но никой от съотборниците му не го засече.

В 33-ата минута и червените направиха голям пропуск. Кери бе изведен сам срещу вратаря. Ирландецът обаче не демонстрира добра скорост и защитниците на Славия го настигнаха. Въпреки това Кери намери начин да шутира покрай Вуцов, но в аут.

Три минути по-късно Вълчев за малко не си вкара автогол след центриране от корнер, но Вуцов изби удара на своя съотборник, който той отправи от границата на малкия пеналт.

В 38-ата минута ЦСКА – София направи още един пропуск очи в очи с вратаря. Този път негов автор стана Вилдсхут след подаване на Йомов.

До края на полувремето символичните гости допуснаха още две-три грешки в защита, но футболистите на Младенов не се възползваха по най-добрия начин от тях и не поразиха бялата врата.

В 54-ата минута Славия остана с 10 човека на терена след втори жълт картон на игралия доста колебливо до този момент Нгуена. Французинът изрита Кери около центъра на терена и Кабаков го изгони.

Осем минути по-късно логичното се случи, предвид сериозните грешки на белите в отбрана до този момент, и ЦСКА – София откри резултата. Кери центрира от корнер и Кайседо, който бе оставен непокрит на три метра фронтално срещу вратата, вкара с глава за 1:0.

В 76-ата минута червените пропиляха пореден шанс за гол. След леко съприкосновение между Виачки и резервата Варела Кабаков отсъди спорна дузпа. Кери стреля слабо от бялата точка и Вуцов улови.

Само 120 секунди по-късно Варела отново надигра Виячки и се озова сам срещу Вуцов, но стражът на белите за пореден път прояви отличен рефлекс и изби.

В 84-ата минута шут на Кирилов излезе в аут.

В добавеното време Славия изравни и така открадна две точки от ЦСКА-София. Голът бе дело на Атанасов.