0
zlatomir zagorchich 2
-
-

Левски ще има един от най-трудните си тестове за сезона в петък – домакинството на Славия. На пръв поглед такова твърдение звучи доста пресилено. Но фактите от близката история го доказват. „Белите“ играят доста успешно в последно време на „Герена“, като спечелиха 4 от предишните си 5 шампионатни мача там – все с по 2:1. А техен треньор във всеки от тези мачове бе настоящият им предводител Златомнр Загорчич. Самият наставник пък е в серия от 4 поредни победи над „сините“ в техния дом. Справка в статистиката показва, че той и Стойчо Стоев най-много са удряли Левски на „Герена“. Четирите победи на Стоев обаче не са поредни. Между тях той имаше и едно нулево реми с Монтана (през пролетта на 2013-а), което също си е огромен успех, но все пак не е победа.

От пролетта на 2020-а насам единственият мач, в който Славия не спечели на „Герена“ бе на 21 март 2021-а. Тогава Левски победи с 1:0 с гол на Найджъл Робърта. Точно в този мач обаче треньор на „белите“ не беше Загорчич, а Александър Тарханов. Иначе серията на сегашния треньор на „белите“ започна на 1 март 2020. Първият му успех в дома на „сините“ с 2:1 дойде с голове на Ивайло Димитров-Косъма, а между тях се разписа споменатият вече Найджъл Робърта. След това дойдоха плейофите на този сезон, когато Славия спечели със същия резултат, но с обрат. Станислав Иванов изведе Левски напред, а след почивката с голове на Ивайло Димитров и Филип Кръстев се оформи крайният резултат. Съдия на двубоя пък бе известният французин Клеман Тюрпен.

През юли 2021-а в първия кръг от сезона, Славия пак направи обрат на „Герена“. Марин Петков откри рано, а до почивката Емил Внячки изравни. През втората част резервата Калоян Кръстев донесе успеха на Славия. На 12 ноември миналата година дойде и четвъртото поредно 2:1 за Славия на Загорчич. И пак след обрат. „Сините“ поведоха чрез Ивелин Попов в 20-ата минута, а в 54-ата той пропусна да реши всичко от дузпа. Шутът му от бялата точка бе спасен от Светослав Вуцов. Последваха голове на Емил Внячки и Ерол Дост и пореден успех за Славия. Този път треньор на Левски бе Станимир Стоилов.

Ако победи и в петък, Златомнр Загорчич ще запише пети успех па „Герена“, колкото не е постигал нито един друг треньор в историята. Славия пък като цяло има 7 победи в дома на „сините“, като с повече е само Лудогорец./ „Мач Телеграф“