За втори път ЦСКА-София се провали в добавеното време

1

За втори път от началото на сезона в Първа лига мач на ЦСКА-София завършва при резултат 1:1. Това се случи и при домакинството на Славия в седмия кръг, припомня „Тема спорт“. Любопитно е, че развоят на срещите бе идентичен. И в двата двубоя армейците поведоха в средата на второто полувреме и получиха изравнително попадение в добавеното време.

За трети път през сезона ЦСКА-София започна двубой с едва един българин в стартовия си състав. Както и в срещата от 15-ия кръг срещу Арда (2:1), и 17-ия кръг срещу Локомотив София (2:0) това бе най-използваният роден футболист на червените – Георги Йомов. Той е взел участие в 13 от 15-те срещи на тима в шампионата и има на сметката си 1032 минути, 4 гола и 5 асистенции. Армейците са използвали 17 чужденци и 10 българи от началото на кампанията, като трима от родните играчи в момента не са част от тима (Антов, Хр. Петров и Живков).

В нито един от първите си 15 мача в първенството армейците не успяха да отбележат в дебютните 15 минути на двубоя! Подобен проблем те имаха и през миналата кампания.

След изиграването на първите 15 мача от шампионата едва трима футболисти на ЦСКА-София са отбелязали 3 или повече попадения – Кайседо (9), Йомов (4) и Бай (3). Другият флангови играч на тима Яник Вилдсхут все още чака първото си попадение с червената фланелка, като зад гърба си вече има 1725 минути във всички турнири. Резервните нападатели Ахмедов, Кръстев и Чарлс също не са съумели да се разпишат в първенството. Приносът на офанзивните халфове Кери, Варела и Чатакович пък се изразява в едва 1 гол, дело на ирландеца.

Хамза Чатакович попадна в групата на армейците в шампионатен мач за първи път от повече от 2 месеца. За последно това се случи при гостуването на Царско село (2:1) на 3 октомври. Привлеченият през лятото босненец не е бил на терена от 19 септември. Тогава влезе в края на гостуването на Ботев Враца (4:2).

Калоян Кръстев има на сметката си едва 95 минути в първенството с фланелката на ЦСКА-София.