За първи път премии в плажния футбол

0
plajen futbol sveti nikola

Комисията по плажен футбол към БФС гласува и одобри на свое редовно заседание Наредбата за организиране и провеждане на Държавното първенство по футбол (мъже) за спортно-състезателната 2018 г., както и условията за участие.

Зоните с центрове за провеждане на турнири са четири – Бургас, София, Русе и Варна. На тези четири места ще се организират градските първенства, които стартират в началото на месец май и ще приключат до средата на юни.

След това ще стартира и Държавното първенство по плажен футбол – Първа лига Beach Soccer, в което ще вземат участие първите два отбора от всички шампионати. Тимовете ще изиграят редовен сезон по системата всеки срещу всеки.

Домакини на тези мачове ще бъдат Бургас, София и Русе. Шампионатът ще завърши със Суперфинал във Варна, за който ще се класират първите четири тима от редовния сезон.

За първи път в своята история надпреварата ще има награден фонд. Победителят ще бъде премиран със 7000 лева, вторият – с 4000, третият – с 2000, а четвъртият – с 1000 лева от наградния фонд.