За първи път от времето на Делио Роси: Левски с 4 поредни грешни стъпки

0

Левски не спечели нито един от последните си 4 мача в първенството – 0:0 с Локо Пд, 0:0 с ЦСКА-София, 2:2 с Черно море и 1:2 със Славия. За последно тимът не успя да вземе толкова срещи поред в първенството през пролетта на сезон 2017/18, пише „Тема спорт“. Тогава с Делио Роси начело, сините направиха антирекорд – 6 срещи без успех, като серията включваше 2 ремита и 4 последователни загуби между тях.

През 2016/17 Левски също започна пролетния дял на шампионата с 3 мача без поведа – поражение с 0:1 от Пирин Бл и ремита с Локо ГО – 1:1 и Дунав 2:2. Това доведе до уволнението на Елин Топузаков.

Във втори пореден двубой Левски допусна гол до 15-ата минута – Ивайло Димитров от Славия вкара в 7-ата минута на „Герена“, а Матиас Курьор от Черно море в 14-ата на „Тича“. През есента сините не инкасираха попадение в първия четвърт час на срещите си.

Славия стана вторият отбор, който печели на „Герена“ през това първенство. Първият бе Берое, победил Левски с 3:1.

Под ръководството на Петър Хубчев сините не са печелили среща, след като са били изоставащи в резултата.

И в третия шампионатен двубой тази пролет Левски не завърши в пълен състав. Срещу ЦСКА-София бе изгонен Нуно Рейш, срещу Черно море червен картон получи Иван Горанов, а при 1:2 от Славия – Дени Алар. През есента нито един играч на сините не бе отстраняван от игра.

Найджъл Робърта вкара 9-ия си гол за Левски. Нидерландецът е най-резултатният играч на тима.

За първи път през сезона сините загубиха с резултат 1:2.