За историята! Арда елиминира Славия и е на финал за Купата (ВИДЕО)

0
-
-

Арда е първият финалист в турнира за Купата на България! Тимът от Кърджали елиминира Славия, след като в днешния мач на стадиона в „Овча купел“ . Така, след 0:0 в първия мач и с общ резултат възпитаниците на Николай Киров продължават към решителния мач в надпреварата. Това ще е и исторически първи финал в историята на Арда.

Арда по чудо не поведе още в 5-ата минута. „Белите“ сгрешиха при изнасянето. Спас Делев отне от Виячки и остана сам срещу вратаря. Ударът му обаче премина на сантиметри от лявата греда.

120 секунди по-късно пък столичани имаха чудесна възможност. След центриране от корнер, топката стигна до Виячки, който стреля атрактивно със задна ножица. Топката обаче срещна лявата греда.

В 10-ата минута Мартинов нанесе силен удар от дистанция, но топката профуча покрай лявата греда. Секунди по-късно пък Спас Делев шутира от дъгата пред наказателното поле, ала Вуцов улови сигурно.

В 16-ата минута Спас Делев свали с глава в наказателното поле за Милен Желев. Последният стреля мощно от въздуха, но Вуцов с изумителен рефлекс изби с една ръка в корнер.

10 минути по-късно обаче Арда поведе. След центриране от корнер, Алекс Петков засече с левия крак за 0:1.

В 44-ата минута Славия получи златен шанс да изравни. Милен Желев фаулира в наказателното поле Радослав Кирилов и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Димитър Рангелов насочи топката в долния десен ъгъл, но Иван Караджов успя да спаси.

В 72-ата минута сантиметри разделиха Славия от изравнително попадение. След мощна тупалка на Владислав Узунов директно от  фал, топката разтресе напречната греда и излезе в аут.