За 4-ти път през сезона: Гришо падна от Зверев на 1/2 в Китай

0
grigor dimitrov 2023
-
-

Александър Зверев  победи Григор Димитров на полуфиналите на турнира в Чънду,Китай с 6:3, 7:6(2). Това бе седмо поредно поражение за българина срещу германеца и четвърто през този сезон.

Двубоят започна по лош начин за българина, който загуби подаването си. След това частта се движеше гейм за гейм, като родният тенисист може да върне пробива при 3:2, но пропусна два поредни брейк бола. В деветия гейм, Зверев проби Григор още веднъж, за да затвори сета с 6:3.

Началото на втората част бе оспорвана, като и двамата имаха шанс да вземат подаването на противника. В третия гейм най-добрият български тенисист пропусна три точки за пробив. Последваха подавания, при които сервиращите взимаха подаванията си без проблем. При 5:4 за Зверев, Григор трябваше да сервира за оставане в сета. Българинът се справи по-отличен начин, като дори не загуби и точка. В последния сервис гейм на германеца, родният представител поведе с 0:30, но Зверев успя да спечели четири поредни точки. Григор не срещна трудности на собствено подаване и вкара сета в тайбрек.

В него двамата си разменяха точки до 3:2, когато Зверев направи първия минипробив. Той взе и следващата точка на сервис на Григор, за да поведе с 5:2. Така германецът стигна до 4 поредни мачбола, като още първият бе реализиран след грешка от бекхенд на Григор.

На финала Зверев ще срещне Роман Сафиулин, който изненадващо победи Лоренцо Музети.