За 180 секунди Арда сломи Славия и влезе в топ 6, сривът при „белите“ продължава

0
stanislav ivanov

Арда победи Славия в мач от XXVIII кръг на Първа лига. На стадиона в Кърджали домакините се наложиха с 2:1. Арда успя да поведе с ранни попадения във вратата на Светослав Вуцов. Футболистите имаха сили само да върнат един гол десет минути преди края на първата част. През второто полувреме домакините успяха да контролират събитията на терена и да задържат аванса от един гол.

Арда поведе в 9-ата минута. Деян Лозев центрира отдясно, а Офор Чинонсо засече с глава. Топката срещна напречната греда и се върна пред вратарското поле, където също с глава Борис Тютюков направи добавка за 1:0.

Само 180 секунди по-късно домакините удвоиха аванса си. Станислав Иванов бе изведен сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля за 2:0.

Славия можеше да намали изоставането си в 24-ата минута. Галин Иванов изстреля истински снаряд от сериозна дистанция. Топката отиваше под напречната греда, но Анатолий Господинов се разтегна максимално и успя да избие с една ръка в корнер.

Това обаче се случи в 35-ата минута. Кристиян Стоянов получи на границата на наказателното поле и с удар от движение порази долния ляв ъгъл на вратата за 2:1.

В 41-ата минута Иван Минчев стреля от въздуха, но право в Анатолий Господинов.

В 50-ата минута Станислав Иванов подаде към Борислав Цонев, който реши да шутира от удобна позиция,но Виктор Генев успя да изчисти в корнер.

В 72-ата минута Владимир Николов се опита да си спечели дузпа и получи жълт картон за симулация.

Най-доброто положение за Славия през второто полувреме бе в 76-ата минута. Анатолий Господинов показа много добър рефлекс, за да отрази удар на Куентин Зеедорф, който получи пас от Роберто Райчев и отправи силен изстрел от границата на наказателното поле.

По този начин Николай Киров постигна първа победа начело на Арда в Кърджали.

С тази победа Арда се изкачи на шесто място във временното класиране с 39 точки, колкото има и Крумовград, но тимът от Кърджали е с по-добри показатели в директните мачове.

Славия вече е дванадесети с 30 точки, колкото има и Хебър, но тимът от Пазарджик е единадесети, тъй като има по-добри показатели в директните двубои.

В следващия кръг Славия посреща Хебър в директен мач, а Арда гостува на Лудогорец.