Южна Корея сътвори истински подвиг! Обърна Португалия и е на 1/8-финалите за сметка на Уругвай (ВИДЕО)

0
iujna koreq portugaliq
Снимка: twitter.com/FIFAWorldCup
-
-

Южна Корея победи Португалия в мач от Група „H“ на Световното първенство по футбол в Катар. На стадион „Едюкейшън сити“ селекцията на Серхио Коща се наложи с 2:1 и продължава към 1/8-финалите на надпреварата. Те се класираха за тази фаза за сметка на Уругвай, който победи Гана, събра 4 точки, колкото и Южна Корея, но е с по-лоша голова разлика

Португалия поведе още в 5-ата минута. Пепе изведе отдясно с пас от дълбочина Витиня, който напредна и почти от аутлинията върна на границата на вратарското поле. Там връхлитащият Рикардо Орта засече неспасяемо за 0:1.

В 17-ата минута Жин-Су Ким прати топката в мрежата на Диого Коща. Голът обаче бе отменен заради засада.

Южна Корея обаче изравни в 27-ата минута. Центриране от корнер се удари в гърба на Кристиано Роналдо и  в наказателното поле първи до топката стигна Йон-Гуон Ким, който с хубав удар по земя направи безпомощен Диого Коща за 1:1.

В 67-ата минута Ин-Бом Хуанг стреля мощно от дъгата пред наказателното поле. Диого Коща обаче успя да избие.

В даденото продължение Южна Корея стигна до победата. Хийчан Хванг бе изведен сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля за 2:1.

Южна Корея: 1. Ким Сун-Кю, 15. Ким Мун-Хуан, 20. Кюн-Уон Куон, 19. Йон-Гуон Ким, 3. Жин-Су Ким, 5. У-Йон Чун, 6. Ин-Бом Хуанг, 18. Кан-Гин Лий, 10. Джа-Сун Лий, 9. Гуе-Сун Чо, 7. Сон Хюн-Мин

Селекционер Серхио Коща

Португалия: 22. Диого Коща, 2.Диого Далот, 3. Пепе, 24. Антонио Силва, 20. Жоао Кансело, 18. Рубен Невеш, 23, Матеуш Нунеш, 17. Жоао Марио, 16. Витиня, 7. Кристиано Роналдо-к, 21. Рикардо Орта