Южна Корея на косъм от резил

0
421414966 936814234481328 5217404557380875720 n

Южна Корея бе близо до шокиращо поражение от Йордания на Купата на Азия, но стигна до точката в добавеното време на двубоя.

Срещата завърши 2:2. Хюн-Мин Сон откри резултата от дузпа в 9-ата минута, но автогол на Йонг-У Парк и попадение Язан Ал Наймат донесоха обрата на Йордания още през първата част.

Южна Корея натисна през втората част, но така и не стигаше до изравнително попадение. Все пак това се случи в 91-ата минута, когато Язан Араб си отбеляза автогол.

В другия мач от групата, Бахрейн победи Малайзия с 1:0 с гол в 95-ата минута.

Преди последните срещи от група „Е“, Йордания и Южна Корея са лидери с по 4 точки. Бахрейн е с 3, а Малайзия вече няма шанс за класиране към елиминациите, след като е с две загуби.

В последния си мач Южна Корея ще се изправи срещу аутсайдера Малайзия, докато Йордания ще се изправи срещу Бахрейн.