Ювентус загуби първи точки

0
mauricio sari

Ювентус се препъна срещу Фиорентина като гост и двата отбора не си отбелязаха гол при крайното 0:0 в третия кръг на Серия А. Освен със слабата си игра, „бианконерите” ще запомнят срещата и с факта, че трябваше да направят цели 3 принудителни смени. В хронологичен ред, Дъглас Коста, Миралем Пянич и Данило получиха различни травми и принидуха Маурицио Сари да ги смени.

В 6-тата минута Дъглас Коста почувства дискомфорт в областта на бедрото си и след консултация с лекарите на Юве, бразилецът напусна терена. Разочарованието бе още по-голямо за него, след като той празнува днес 29-годишния си рожден ден. Бернадески го замени.

В 15-тата минута Фиорентина бяха много близо до гол след грешка на Войчех Шчесни. Полският вратар получи топката от защитниците пред него и опита да върне пас към Де Лихт, но Федерико Киеза пресече подаването. За щастие на „Старата госпожа”, топката само рикушира в Киеза и мина над вратата на гостите.

Фио продължи да създава главоболия на шампиона, но до гол така и не се стигаше. За торинци, Кристиано Роналдо бе пълна сянка на себе си.

В края на първото полувреме, Миралем Пянич също получи травма и трябваше да бъде сменен от Родриго Бентанкур.

През второто полувреме промяна в играта нямаше. Фиорентина бе винаги по-близо до гола, отколкото Ювентус.

В 62-рата минута Данило също бе заменен принудително в състава на Сари. Куадрадо го замени, но и той не спомогна за отбелязването на гол и промяна в играта на Юве.

До края на срещата, двата отбора опитаха да вкарат попадения, но Киеза за Фио и Роналдо за Юве пропуснаха добри шансове.

Така Ювентус сбърка за първи път през сезона, след като започна кампанията с две победи от два мача.