Ювентус се изложи срещу новак, може да изпусне първото място

0

Ювентус допусна малко очаквана издънка при гостуването си на новака Лече. Двубоят на стадион „Виа дел Маре“ от деветия кръг на Серия А завърши 1:1.

Бианконерите“ бяха без своята голяма звезда Кристиано Роналдо, който бе оставен извън групата на старши треньора Маурицио Сари.

Ювентус отбеляза гол чрез Гонсало Игуаин в 15-ата минута, но попадението бе разгледано със системата ВАР и не бе зачетено.

Фернандо Бернардески направи много сериозен пропуск в 42-ата минута.

Съдията Паоло Валери свири дузпа за Ювентус в 49-ата минута за нарушение на Якопо Петричоне срещу Миралем Пянич. „Бианконерите“ поведоха с 1:0, след като Пауло Дибала реализира наказателния удар.

Матайс де Лихт игра с ръка в наказателното поле на Ювентус в 55-ата минута и съдията Валери посочи бялата точка. Наказателният удар за домакините бе реализиран от Марко Манкозу в 56-ата минута.

Италианският шампион направи непростим пропуск в 75-ата минута. Дибала комбинира с Бонучи, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Лече, но стреля над напречната греда в аут.

Ювентус е лидер с 23 точки, но само с две повече от Интер, който е и с мач по-малко.