0
balgaria 2008 nova
-
-

Българският национален отбор по футбол за юноши до 16 години надигра с 3:1 връстниците си от германската провинция Вестфалия в първата контролна среща между двата тима, която се изигра на Националната футболна база „Бояна“.

Футболистите на Йордан Петков започнаха по-добре срещата и закономерно откриха резултата в 20-а минута, а точен бе капитанът Кристиян Горянов.Малко преди да изтече първият час игра обаче гостите от германската област стигнаха до равенството чрез Анди Топаллъ, който беше точен с глава.Българите все пак намериха сили да стигнат до крайния успех, който беше осигурен с две бързи попадения на Валери Владимиров в 79-а минута и Павел Златанов 60 секунди по-късно, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Виктор Илиев.

Следващата проверка между отборите на България и Вестфалия до 16 години е предвидена за вторник (11 април) от 15.00 часа отново на Националната футболна база „Бояна“.

Състав на България U16: Николай Страшников, Мартин Портарски, Валери Владимиров, Георги Ангелов, Николай Любомиров, Радослав Караманов, Самуил Мечев, Павел Златанов, Владимир Драганов, Дилян Шишманов, Кристиян Горянов (второ полувреме: Антоан Манасиев, Ивайло Димитров, Виктор Илиев)

Селекционер: Йордан Петков