Юношите на България до 15 г. загубиха от Словения

0
image 1698146818 17600

Юношеският национален отбор до 15 г. загуби първата си проверка срещу Словения като гост с 0:4. Двубоят се игра при непрестанен дъжд, а индивидуални грешки в нашата отбрана позволиха на съперника да се поздрави с изразителен успех.

Още в началото българският страж Александър Панайотов не успя да улови мократа топка след лек изстрел и домакините поведоха. Това вдъхнови футболистите на Словения, които установиха натиск и достигнаха до второ попадение в 16-тата минута.

Втората част започна с нова неточност в нашата отбрана, която направи преднината на съперника класическа, а в края на мача България инкасира още един гол за крайното 0:4.

Втората контролна среща между двата тима е на 26 октомври от 14:00 ч.

Съставът на България: 12. Александър Панайотов (46 – 23. Дамян Дамянов), 2. Мартин Гайдев (46 – 18. Мартин Ковачев), 3. Димитър Кънев (63 – 7. Димитър Маринов), 4. Максимилиан Лазаров (53 – 16. Габриел Керезов), 5. Ангел Тодоров (53 – 14. Димитър Буколски), 6. Александър Вутов (53 – 13. Баки Ахмед), 8. Ернан Ангелов (46 – 20. Андрей Нешев), 9. Габриел Йорданов (66 – 21. Виктор Добрев), 10. Николай Попов (62 – 15. Денислав Василев), 11. Преслав Стойков (46 – 17. Лазар Петров), 19. Васил Иванов (62 – 22. Петър Нешев).

Селекционер: Калоян Георгиев.