Юношески национал продължава да блести в Италия

0
-
-

Българският юношески национал Виктор Добрев блесна с асистенция за юношите до 17 години на Верона, които спечелиха домакинството си с 3:2 на Удинезе в 5-ия кръг на Поток Б на Националната лига на Италия в тази възраст. Виктор Добрев беше един от двамата играчи при „жълто-сините“, които са родени през 2005-а година или по-малки от основния набор. Той беше поставен от треньора Лоренцо Ларини като ляв халф-бек в система 3-5-2, която използват юношите на Верона.

Тимът на Верона вкара трите си гола до 13-ата минута, а в 10-ата след тъч Добрев получи топката на левия фланг и центрира перфектно за Брандън Медина, който прониза вратата на Удинезе. В 37-ата и в 81-ата минута гостите от Удинезе вкараха своите попадения, а през втората част съдията започна да раздава жълти картони наред. Един от тях беше и за българският юношески национал, който пристигна това лято в Града на Ромео и Жулиета. След победата Верона е на 8-о място от 14 отбора в своята група със 7 точки. Водят Интер (Милано) и Виченца с по 13 точки, пред Милан и Аталанта с по 10.