Юноша класира Ботев на 1/2 финал за Купата(ВИДЕО)

0
-
-

Отборите на Ботев Гълъбово и Ботев Пловдив играят при резултат 0:0 в третата 1/4-финална среща от турнира за Купата на България.

Втородивизионният отбор е за първи път в историята си на 1/4-финал за Купата. Дългият път на тима започна още от предварителните кръгове с успех над Вихрен с 2:0 в Сандански. След това елиминира на 1/16-финала Етър (2:1), и на 1/8-финал Витоша Бистрица с 2:1 след продължения.В 13-ата минута Митко Плахов адресира брилянтен извеждащ пас към Аспарух Смилков, който потърси подаване успоредно на гол линията, но там нямаше негов съотборник, който да засече топката.
Последваха на три пъти удари на Тодор Неделев, които обаче минаха покрай вратата на домакините.
В 30-ата минута Станислав Шопов стреля опасно към вратата на Дерменджиев, но стражът се отчете с добра реакция и изби топката. В 39-ата Тодор Неделев изведе на добра позиция Никола Илиев, но Дерменджиев отново се намеси успешно. Последва изстрел на Тодор Неделев, който обаче бе блокиран от Цветелин Радев.

В 54-ата минута Иван Дерменджиев се отличи с поредна страхотна проява. Младият страж неутрализира удара на Никола Илиев, скъсявайки ъгъла, от който трябва да стреля футболиста. Малко по-късно дойде може би най-добрата възможност за символичните домакини. Цветелин Радев скочи високо и засече центриране от корнер, но Георги Аргилашки се справи след намеса и на Филип Филипов от голлинията.

В 68-та минута „канарчетата“ имаха далеч по-чиста възможност. 15-годишният нападател на Ботев Пд, Никола Илиев, бе оставен непокрит, но стреля неточно от около 11 метра. В 82-рата минута Тошко Неделев отправи топовен, но неточен изстрел, след като предпочете да не комбинира със свой съотборник.  И така се стигна до продълженията.Точно 100 минути след първия съдийски сигнал Димитър Тонев завърши страхотна атака на „канарчетата“ и изведе своите напред в резултата.

Точно 100 минути след първия съдийски сигнал Димитър Тонев завърши страхотна атака на „канарчетата“ и изведе своите напред в резултата.