0
-
-

Националният селекционер Ясен Петров изгледа от трибуните двубоя между Локомотив Пловдив и Левски. В неговото полезрение попадат играчи и от двата тима. От черно-белите сред избраниците му обикновено попадат капитанът Димитър Илиев, фланговият играч Бирсент Карагарен и халфът Петър Витанов. От сините той вика Николай Михайлов и Борислав Цонев, но нищо чудно да следи още Радослав Цонев и Георги Миланов, пише „Тема спорт“.

Двубоят на „Лаута“ бе под №200 в елита за главния съдия Никола Попов. Преди началото той получи плакет от БФС, както и фланелка от домакините. Главният рефер обаче допусна доста грешки. В първата част имаше много нарушения, ВАР се намесва на два пъти, като във втория случай бяха загубени 4 минути. Въпреки това добавеното време бе едва 120 секунди. Имаше и други неточности, като малко след 20-ата минута Никола Попов можеше да изгони халфа на домакините Парвиз Умарбаев.

Черно-белите пък бяха бесни от решенията на ВАР – първо искаха дузпа, а след това и нарушение при попадението на Борислав Цонев за 0:1.