0
GettyImages 978578530 master
-
-

Япония победи с 2:1 Колумбия в първи мач и за двата отбора на световното първенство в Русия. Срещата се игра на „Мордовия Арена“ в Саранск, а головете за победителите бяха дело на Шинджи Кагава и Юя Осако. За тима на Хосе Пекерман се разписа Хуан Кинтеро. Карлос Санчес пък бе изгонен още в шестата минута на мача от съдията Дамир Скомина, което почти предреши изхода на срещата.

Двубоят започна изключително интересно. Още в третата минута Япония направи добра атака, Оспина изби удар, но отпката попадна в Инуи. Той стреля към опразнената врата, но Карлос Санчес умишлено с ръка спря топката. Реферът Дамир Скомина веднага отсъди дузпа и даде директен червен картон на играча на Колумбия.

Опитният Шинджи Кагава бе хладнокръвен от бялата точка и без проблем реализира за 1:0 в полза на Япония.

Колумбия се отърси от шока едва след 30-ата минута. Фалкао успя да стреля добре, но стражът на Япония улови. Колумбия все пак стигна до изравняването в 39-ата минута. Тогава Хуан Кинтеро изпълни пряк свободен удар под стената. Вратарят на Япония опита да избие, но кълбото бе преминало голлинията с целия си обем – 1:1.

След почивката японците се активизираха, а за Колумбия в игра се появи звездата Хамес Родригес, който бе на пейката за началото заради разтежение.

Натискът на тима на Акира Нишино даде резултат в 73-ата минута. Кейсуке Хонда центрира от корнер, Оспина не реагира добре, а Юя Осако се извиси и с глава вкара за 2:1 в полза на Япония.

Колумбийците отвърнах с хубав удар на Хамес, но бранител се хвърли с шпагат и успя да избие топката в корнер. До края на срещата гол не падна и Япония започна по най-добрия начин участието си на Мондиала.

Другите два тима в групата са Полша и Сенегал.