Япония сломи Виетнам в 6-голово зрелище

0
qponiq vietnam

Япония победи Виетнам в мач от група D на Купата на Азия. Селекцията на Хаджиме Мориясу се наложи над своя съперник с 4:2.

Япония поведе в 11-ата минута. След центриране от корнер, топката стигна до Такуми Минамино, който през куп от играчи хладнокръвно я насочи в мрежата за 1:0.

Виетнам обаче изравни само 5 минути по-късно. Дин Бак засече с глава центриране от корнер за 1:1.

В 32-ата минута Виетнам стигна до обрат. Фам Туан Хай центрира от фал, Буи Хоанг Виет Ан засече с глава, но Сузуки успя да изчисти. Топката обаче попадна у Фан Туан Хай, който не сгреши при добавката за 1:2.

12 минути след това, обаче Минамино възстанови равенството. В даденото продължение на първата част пък Кейто Накамура с мощен шут даде аванс на Япония – 3:2.

240 секунди преди края на двубоя Аясе Уеда сложи точка на спора, оформяйки крайното 4:2.