Янтра цели гредите, Пирин би и измести Локо (Сф) от върха

0

Пирин (Благоевград) победи като гост Янтра (Габрово). Възпитаниците на Уорън Фийни се наложиха с 2:0, а успехът им позволи поне временно да изкачат на първо място във временното класиране на втора лига.

В 17-ата минута Янтра можеше да поведе. Християн Кожухаров опита да прехвърли от 30-ина метра излезлия напред Петър Петров. Топката обаче срещна гредата.

60 секунди по-късно обаче Пирин откри резултата. Спас Георгиев центрира отдясно, успоредно на голлинията. Топката бе засече отблизо от Преслав Йорданов, но срещна дясната греда. При добавката обаче, Станислав Манолев не сгреши на празна врата за 0:1.

В 31-ата Красимир Станоев изведе Преслав Йорданов сам срещу вратаря. Гошев обаче отрази удара на нападателя.

В 58-ата минута Антон Карачанаков стреля от границата на наказателното поле. Гошев успя да докосне топката, която след това срещна гредата.

В 70-ата минута Тони Иванов центрира в наказателното поле, Иван Петков засече с глава, но неточно.

В 73-ата минута Пирин удвои аванса си. След недодялано изпълнение на фал от страна на Янтра, гостите организираха скоростна контраатака. Антон Карачанаков нахлу в наказателното поле и с удар по диагонала прати топката в мрежата за 0:2.

В 89-ата минута Янтра отново удари греда. Казаков стреля мощно от дистанция. Топката обаче срещна десния страничен стълб.

В даденото продължение Карачанаков нанесе хубав удар от фал. Гошев обаче успа да избие отиващата под напречната греда топка.