Янтра с нова победа в контролите

0
-
-

ОФК Янтра (Габрово) постигна победа с 5:1 в петата си контролна среща преди старта на новия сезон във Втора лига. На стадион „Христо Ботев“ воденият от Стоян Ацаров габровски тим надигра един от най-стойностните отбори в Северозападната Трета лига – Партизан (Червен бряг). Домакините бяха взели всички необходими мерки и мачът се игра без публика, съгласно издадената на 9-ти юли заповед на здравния министър в условията на извънредна епидемична обстановка.
Янтра поведе с 4:0 още през първата част. Хеттрик във вратата на гостите заби Християн Кожухаров. Той откри в 8-та минута след центриране на новото попълнение Христо Митев. В 24-та покачи на 2:0 от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Слави Паскалев. 3:0 направи Владислав Мисяк в 32-та минута, след извеждащ пас зад защитата от Петър Казаков. Четири минути преди края на полувремето Християн Кожухаров заби великолепно попадение с глава и оформи резултат 4:0 на почивката. В началото на втората част Искрен Писаров уцели греда, а секунди по-късно Стефан Иванов покачи на 5:0. Гостите стигнаха до почетно попадение в 70-та минута. Голът отбеляза Слави Паскалев с добавка след изстрел от пряк свободен удар на Любомир Иванов.

Следващата проверка на Янтра е в сряда, 15-ти юли, от 18 часа срещу състава на Розова долина (Казанлък).