
Борилият се до последно за промоция от Втора в Първа лига – Янтра Габрово, представи сериозно попълнение за долния ешелон. „Ковачите“ взеха Кольо Станев, който за последно бе част от Добруджа, докато „жълто-зелените“ бяха в елита. Станев е бивш играч и юноша на регионалния съперник Етър Велико Търново.
Ето какво написаха от Янтра Габрово:
„Кольо Станев става „ковач“!
ОФК Янтра привлече десния защитник Кольо Станев. На 24 години той вече има зад гърба си впечатляващите 9 сезона в мъжкия футбол, натрупвайки сериозен опит както в Първа, така и във Втора лига.
Роден на 10 октомври 2001 година, Станев е юноша на Етър и дебютира за представителния тим на великотърновци едва на 15-годишна възраст, а на 16 записва и първия си мач в Първа лига. През следващите години се утвърждава като един от най-постоянните футболисти на „болярите“, записвайки над 140 официални мача с виолетовия екип. Има шест реализирани попадения – по три в Първа и Втора лига и близо 20 асистенции. През изминалия сезон беше част от състава на Добруджа в efbet Лига.
Освен богатия си опит в професионалния футбол има и участия за националните отбори на България U18, U19 и U21.
Станев е универсален футболист, който се чувства еднакво добре като десен защитник, десен халф или крило. Отличава се с динамика, работоспособност и активно включване в офанзивните действия – качества, които ще дадат още повече варианти на треньорския щаб.
Добре дошъл в Габрово, Кольо! Пожелаваме ти здраве, силни мачове и много успехи с екипа на „ковачите“!






