Янтра размаза Етър, вкара 8

0
-
-

Дублиращият отбор на „Етър“ загуби в контрола у дома с 1:8 от третодивизионния „Янтра“ (Габрово). Проверката се игра на изкуствения терен „Трифон Иванов“ до Спортното училище. Етърци бяха без няколко основни играчи, част от които са на подготовка с първия отбор в Анталия.

Всъщност началото на мача бе за „виолетовите“, които поведоха още при първата си атака. Емил Спасов изведе през центъра Антониян Харалампиев и той би покрай габровския вратар за 1:0. В 12-ата минута Димитър Митев имаше възможност да удвои, останал сам срещу стража на гостите, но ударът му излезе в аут.

Опитните футболисти на „Янтра“ явно се стреснаха и вдигнаха здраво оборотите. В 15-ата минута след центриране от фаул Християн Кожухаров отблизо изравни – 1:1. Отново той бе точен за 1:2 в 29-ата минута, като междувременно брат му Пламен Кожухаров пропиля чисто положение.
Обличалият преди време виолетовия екип Искрен Писаров покачи на 1:3 в след половин час игра, като засече с глава центрирана от фланга топка. Добра намеса на младия вратар Никос Рашков предотврати четвърти гол в мрежата му след пробив на Пламен Кожухаров в 33-ата минута, а след още две капитанът на габровци нацели с далечен удар страничния стълб.

Пробив на Ивайло Тодоров в 41-ата минута завърши с подаване към Пламен Кожухаров, който технично с пета се разписа за 1:4.

Второто полувреме започна с пето попадение във вратата на „виолетовите“. Пламен Кожухаров влезе отляво и центрира към Илиян Илиев, който с глава прати топката в мрежата за 1:5. Бързо изпълнен пряк свободен удар в 79-ата минута изненада отбраната на етърци и останалият непокрит Владислав Мисяк с диагонален удар от движение направи резултата 1:6. До края на мача два пробива на Пламен Кожухаров бяха спрени с нарушения в пеналта, довели до дузпи за „Янтра“. Точни от 11-метровата дистанция бяха братята Християн и Пламен Кожухарови за крайното 1:8.