Янтра изпусна Литекс в Ловеч (ВИДЕО)

0
Снимка: beroe.bg
-

Литекс и Янтра не излъчиха победител в мач от XI кръг на Втора лига. На градския стадион в Ловеч съперниците не стигнаха до попадение, завършвайки 0:0.

Янтра можеше да поведе в 9-ата минута. Тони Иванов стреля от 7-8 метра, но Божев демонстрира завиден рефлекс и успя да избие с крак.

В 18-ата минута Петър Казаков шутира извън наказателното поле. Стражът на домакините обаче улови без сериозни затруднения.

5 минути по-късно гостите по чудо не откриха резултата. Петър Казаков подаде в наказателното поле към Валентин Цветанов, който от своя страна продължи за Тони Иванов. Последният засече от движение, но топката премина на сантиметри от дясната греда.

В ответната атака Илиян Капитанов нахлу в наказателно поле и стреля по диагонала, но встрани от целта.

В 34-ата минута Петър Казаков нанесе мощен удар извън наказателното поле. Даниел Младенов отклони пред вратарското поле, но Божев някак успя да избие.

120 секунди по-късно Петър Вуцов стреля силно от дистанция. Топката рикошира във футболист на Литекс и заблуди Божев, но за късмет на домакините срещна лявата греда.

В 62-ата минута Литекс имаше прекрасна възможност. Илиян Капитанов бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му обаче премина покрай лявата греда.

5 минути по-късно Божев изби от самата голлиния изстрел на съперник от наказателното поле.

В 87-ата минута Янтра можеше да стигне до победата. Шут на Даниел Младенов от 7-8 метра обаче мина над вратата.