Янтра излъга Черноморец Бс в Стралджа

0
qntra

Янтра (Габрово) се наложи с 1:0 над Черноморец (Бургас) в приятелска среща, играна в Стралджа. Стана равностоен двубой. Развръзката настъпи в 82-рата минута, когато Васил Василев реализира единственото попадение в мача. Това бе и последната проверка за Янтра от лагера край морето.
През първата част на терена преобладаваше битката, а головите ситуации бяха малко. В 3-ата минута Дани Гаджев даде грешен пас назад, но новото попълнение на „акулите“ Алиуне Бадара се засуети и Християн Василев с шпагат изби топката. В Малко по-късно Дани Младенов опита воле след центриране на Казаков, но ударът му беше отразен от стража на Черноморец.

В началото на втората част Борис Груев замени Християн Василев на вратата. В игра се появиха също Тони Иванов, Васил Василев, Лъчезар Йорданов и Валентин Цветанов, които заеха местата на Дани Младенов, Алекс Петров, Пепи Казаков и Димитър Стоянов. В 48-ата минута Айвън Ангелов изведе добре Васил Василев, но ударът на нападателя беше слаб и право в ръцете на вратаря. В 54-ата минута Айвън направи нова добра асистенция – центриране отдясно, а Тони Иванов опита воле, но стражът на Черноморец спаси. В 63-ата минута Мартин Ангелов замени Дани Гаджев и само три по-късно излезлият по-напред Петър Вуцов опита далечен изстрел, който обаче отново не беше проблем за вратаря на бургазлии. 81-ата минута Ивайло Енчев комбинира с Лъчезар Йорданов, който изведе Васил Василев. Младият нападател на Янтра надбяга защитник и реализира първия си гол със екипа на габровския тим. Това се оказа и единственото попадение в срещата. В последните 15 минути Вили Вуцов направи още две смени. Кристиян Грозданов замени Айвън Ангелов, а Никола Ботев влезе на мястото на Ивайло Михайлов.

Идната седмица Янтра ще изиграе още две проверки – в четвъртък, 8 февруари, срещу втория отбор на Етър и в петък, 9 февруари, срещу дубъла на Лудогорец.